O čom sú náznaky ?

Najradšej čítam osobné postrehy, plné vnútorného sveta. Netreba v nich veľa informácií. Mám veľmi rád NÁZNAKY. Mám veľmi rád pootvorené dvere. Približujú k tajomstvu. A tajomstvo otvára túžby a priania po novom, zachováva slobodu a jedinečnosť, nikoho nikam nenúti.
Naopak, konkrétne informácie sú platné a nemenné, aspoň podľa autora, existujú konkrétne v priestore a zanechávajú čitateľa v polohe prijať ich, alebo nie. Rozvlnia vnútorný svet a toto búrlivé more hýbe s loďkou ducha. A človek má prácu nájsť vnútornú harmóniu a rozvahu mysle. Avšak toto je zrejme cieľ. Zburcovať svet a budiť ho, ako po dlhom spánku.
NÁZNAK nás však vracia k detskému svetu plného hier, spoznávania a učenia. Ako cestné míľniky, určuje cestu a podnecuje naše kroky na ďalšie a ďalšie hľadanie. Od detstva je blízko k duši. A duša je blízko k ….
Sloboda je dnes vzácny pojem. Každým dňom, hodinou sa stretáme s opačnou predstavou. Je neuveriteľné, že okolie, spoločnosť aj blízki ľudia vedia najlepšie, ako máme žiť ako si zariadiť svoje živobytie, rodinu. Všetci vedia najlepšie, ako majú žiť ostatní, ale sami ….
Človek sa rozplynie v hmotnom svete a zabúda na vzpriamené telo a cestu nahor. Učenie nikdy nekončí. Cesta je v rodine, v osamotení, kdekoľvek ju chceme úprimne nájsť. Povie to niekto človeku? NAZNAČÍ to niekto otcovi, matke, chlapcovi a dievčaťu?
Človek potrebuje NÁZNAKY. Človek potrebuje priviesť ku dverám svojej mysle. Človek potrebuje SÁM vykročiť.
A práve tieto pootvorené dvere prinesú závan krásy a svetlého sveta.

Preto mám výnimočne rád Náznaky. Súznejú s mojim vnútrom a akosi súcitia so všetkými vôkol. Nech človek nájde sám a slobodne cestu ku svojej mysle a srdcu.

Nech otvorí svoje srdce a uchopí do neho Zem, ľudí a ostatné bytosti.

Nech je svet pretvorený tak, ako je cítiť v predzvesti každej chvíle.

Andrej

2 myšlienky na “O čom sú náznaky ?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s